Aktiv Ferie

Find dit rejsebureau her.
Skal du på aktiv ferie og vil du gerne have et hurtigt overblik over rejsebureauer, som tilbyder denne form for ferie, så kan du her på siden se en liste over Danske rejsebureauer der alle er medlemmer af rejsegarantifonden (tjekket medio august 2014) som alle tilbyder denne type ferie.

Aktiv ferie

Disse rejsebureauer tilbyder ferieformen aktiv ferie:

Firmanavn: Reg nr.: hjemmeside
Aktiv familie ferie 2445 http://www.aktivfamilieferie.dk/
AlfA Travel A/S 2354 http://www.alfatravel.dk/
Alk Rejser v/Naja Hursid 2444 http://www.alkrejser.dk
Alott v/J. Lott Carlsen 1509 http://www.alott.dk/
Alperejser v/Poul Kattler 2350 http://www.kattler.dk/alperejser/index.html
Alpha Diving v/Inge-Lise N. Pedersen 1980 http://www.alphadiving.dk/
AnnBjerre.dk 1912 http://www.annbjerre.dk/index.php
Apollo Rejser 830 http://www.apollorejser.dk/
Aqua-Tours/Aqua Syd v/Bjarne Kobbernagel 2292 http://www.aqua-tours.dk/
Atlantis Rejser A/S 1107 http://www.atlantisrejser.dk/
B&P Travel ApS 2195 http://www.bptravel.dk/
Battertour ApS 2255 http://www.battertour.dk/
Benns Rejser A/S 795 http://www.team-benns.com/
Bering Rejser ApS nyt reg nr: 2529 2529 http://www.beringrejser.dk/
Bravo Tours A/S 1242 http://www.bravotours.dk/
CIAO Ferieboliger v/Lene Elly Olsen 1305 http://www.ciao.dk/
Club La Santa A/S 772 http://www.clublasanta.dk/
Color Line Danmark A/S 189 http://colorline.dk/
Culture Adventure ApS 2025 http://www.cultureadventure.dk/
DaGama Travel A/S 2250 http://www.dagama.travel/
Dansk Adventure Kompagni v/M. Sletbjerg 2314 http://travelheels.dk/forside/
Dini Tours ApS 2181 http://www.dinitours.dk/
Diving 2000 A/S 957 http://www.diving2000.dk/
Dykkergitte ApS 1847 http://dykkergitte.dk/
EuroAmerican Travel v/Elisa Buus 916 http://www.euroamerican.dk/
Eventyrliv.dk I/S 1990 http://eventyrliv.dk/
Fjällferie ApS 1546 http://www.fjeldferie.dk/
Food-n-motion 2411 http://food-n-motion.dk/
Frontiers ApS 2427 http://www.frontiertours.dk/
Gislev Rejser A/S 16 http://www.gislev-rejser.dk/
Godvin Bjergrejser ApS 2254 http://www.godvinbjergrejser.dk/50307058
Happy Lama Travel ApS 1940 http://www.happylamatravel.com/index.htm
Hekla Travel A/S 1467 http://www.heklatravel.dk/
Hippo Tours ApS 1856 http://www.hippotours.dk/
ICE Travel ApS 1415 http://www.ice-travel.dk/
Island ProTravel Danmark ApS 2263 http://www.islandprotravel.dk/
Juventas Rejser Aps 2372 http://juventasrejser.dk/
Jysk Rejsebureau 150 http://www.jysk-rejsebureau.dk/
Kalø Rejser v/S. Gerhardt-Pedersen 818 http://www.kalorejser.dk/?page=index
Kilroy Denmark A/S 150 http://www.kilroy.dk/
Kilroy Group Travel A/S 1400 http://travels.kilroy.dk/
Kingfish Dive & Travel ApS 1824 http://www.kingfish.dk/
Kipling Travel ApS 1571 http://www.kiplingtravel.dk/
Langley Travel Denmark ApS 1095 http://www.langley.eu/dk/
Lidvin Travel ApS 2481 http://www.lidvintravel.dk/
Live Travel ApS 2268 http://livetravel.dk/
Lozo Tours IVS 2510 http://lozotours.dk/
Magical Himalaya ApS 1740 http://www.magicalhimalaya.dk/
Marco Polo Tours A/S 795 http://www.marcopolo.dk/
Mikkeltours ApS 2383 http://www.mikkeltours.dk/
Mountain Adventures ApS 2433 http://www.mountain-adventures.dk/
Nordic Travel ApS 1936 http://www.aktivbornholm.dk/
Norsk Rejsebureau 1340 http://norskrejsebureau.dk/
Orkiderejser I/S 1590 http://orkiderejser.dk/
Outdoor Sports 2409 http://www.outdoorsports.dk/
Penguin Travel v/Dimiter Popov 888 http://www.penguin.dk/
Polonez Rejsebureau v/K. Glogowski 1503 http://www.polonez.dk/
PP Cycling Tours v/Peder Pedersen 2312 http://www.ppcyclingtours.dk/
Primo Tours A/S 2187 http://www.primotours.dk/
Profil Rejser A/S 2356 http://www.profil-rejser.dk/
Rejser& ApS 1846 http://www.rejserog.dk/
Ruby Rejser ApS 206 http://www.ruby-rejser.dk/
Schwensen og Co/Once In a Lifetime 2490 http://www.onceinalifetime.dk/
Star Tour A/S 1034 http://www.startour.dk/
Sweet Spots 1973 http://sweetspots.dk/
Tellus Rejser ApS 2410 http://www.tellus-rejser.dk/
Texas Tours ApS 1929 http://www.texastours.dk/?id=15
Top Tours ApS 1478 http://www.toptours.dk/
Topas A/S 899 http://www.topas.dk/
Travel Nord ApS 2442 http://travelnord.dk/
Trekking Bureauet ApS 1112 http://trekkingbureauet.dk/
Tropic Ice Dive 2202 http://www.tropicicedive.com/
Vagabond Tours ApS 1642 http://www.vagabondtours.dk/
Venø Rejser 1246 http://www.venorejser.dk/
Viktors Farmor A/S 1923 http://www.viktorsfarmor.dk/
Vitus Rejser 197 http://www.vitus-rejser.dk/
Ørslev Gruppe- & Specialrejser A/S 1711 http://www.orslev.dk/Forside.aspx

Aktiv Ferie

Har du først en gang prøvet at tage på aktiv ferie, så er du garanteret klar på, at prøve det igen. Det er en fantastisk måde at være sammen med familien på. I kommer til at prøve en masse sjove og udfordrende ting sammen, som vil give Jer en masse gode minder frem i tiden.

Der findes masser af forskellige former for aktiv ferie, så der er helt sikkert noget for enhver smag og ambitionsniveau. Nogle er til klatring andre til vandreture, cykling, dykning, golf, tennis eller hvad der nu falder i smag.

Tag et kig på nogle af rejsebureauerne ovenfor og se om ikke der skulle være en aktiv ferie, som du synes om.